+421 948 180 103

História

kenzo-kaseDr. Kenzo Kase

Terapeutická metóda využívajúca jedinečne navrhnutú elastickú pásku. Kinesio tejping technika a kinesio tex páska bola vyvinutá doktorom Kenzo Kase v Japonsku pred viac než 44 rokmi. V roku 1970. Dr. Kase začal hľadať spôsob športového tejpovania, ktorá by pomáhala pri hojení poraneného tkaniva a svalov. Zistil že klasické fixné tejpovacie techniky poskytovali svalom a kĺbom podporu, ale znižovali rozsah pohybu.
Kinesio taping sa spočiatku využíval hlavne v Japonsku, ale po letných olympijských hrách v Soule v roku 1988 sa dostal do širokého podvedomia fyzioterapeutickej verejnosti. Odvtedy sa jeho používanie rozšírilo do celého sveta a dnes je bežnou súčasťou fyzioterapie.

KT páska

Je vyrobená zo 100% bavlny, ktorá obsahuje pozdĺž pásky elastický polymér zaručujúci po natiahnutí zmrštenie späť na svoju pôvodnú dĺžku. Kvalitnú príľnavosť zabezpečuje termosenzibilná lekárska živica, ktorá je priedušná a tak pri bežnej hygiene sa vlchkosť odparí. Po 4-5 dní aplikovania kineziotejpu ho odporúčame odstrániť, potom je dobré pokožku očistiť poprípade hydratovať pletovým krémom a dať si oddych na 2 dni pred daľším použitím.

Kde ste mohli vidieť kinesiotejping?

Využívajú ho vrcholový aj rekreačný športovci naprieč celým športovým spektrom. Najväčšiu popularitu má KT v USA, kde má už viac ako pol storočia dlhú tradíciu. V posledných rokoch stále viac preniká do Európy a postupne sa posúva na pozíciu lídra medzi produktami v liečbe zranení a prevencií.

tenis

futbal

plavanie