+421 948 180 103

Paže

 1. Zmena citlivosti zadnej strany paže (triceps)
 2. Symptómy: Nepríjemné pocity tŕpnutia zadnej strany paže, vyžarujúce do podpažnej jamky. Niekedy môže pocit mravčenia viesť až k prstom ruky.

 3. Obmedzenie hybnosti v lakťovom kĺbe
 4. Symptómy: Obmedzenie pohyblivosti a bolesť pri flexií či extenzií v lakti. Často je spôsobená dvíhaním ťažkých predmetov.

Koleno

 1. Poranenie predného krížneho väzu kolena
 2. Symptóm: Bolesť v kolene, nestabilita kolena, začervenanie po záťaži, opuchnutie.

 3. Poranenie vnútorného postranného väzu kolena
 4. Symptóm: Špecifické aj nešpecifické bolesti najmä na prednej časti kolenného kĺbu v oblasti vnútorného aj vonkajšieho okraju jabĺčka.

Chodidlá

 1. Podvrtnutie členka
 2. Symptóm: Špatné došliapnutie na vonkajšiu hranu chodidla, dôjde k poraneniu postranných väzov. Medzi typické príznaky patria podliatiny, hematóm, obmedzená pohyblivosť a nemožnosť došľapu na celé chodidlo.

 3. Bolesť prednej hrany píšťaly
 4. Symptóm: Chronické bolesti dolnej tretiny píšťaly bývajú spôsobené preťažením svalu tibialis posterior. Bolesť je citlivá aj na dotyk i pri výkone.

Dolná končatina

 1. Kŕče v lýtku
 2. Symptóm: Náhle vzniknutá bolesť, ťah a kŕč v lýtkovom svale sú veľmi časté pri plávaní, behu či v spánku. Vo väčšine prípadov je spúšťací mechanizmus svalová únava, na vine však môže byť nedostatok minerálov alebo ďalšie iné faktory.

 3. Natrhnutý lýtkový sval
 4. Symptóm: Bolesť vzniká po nadmernom preťažení svalových vláken. Počas výkonu vznikajú mikrotrhliny vo svale v excentrickej fáze ktoré môžu viesť až k natrhnutiu. Obmedzený pohyb často badateľný ako krívanie.

Oblasť hrudníka

 1. Astma bronchiale
 2. Symptóm: Dýchavičnosť s nemožnosťou sa nadýchnuť. Často môže ísť o následok alergie. Astma sťahuje dýchacie svaly k hrudníku spoločne s veľkým prsným svalom a bránicou. Záchvat sa môže spolu so svalovým spazmom prehlbovať. Tejping zníži svalový tonus zúčastnených svalov čím napomôže k lepšiemu dýchaniu.

 3. Bolesť v medzirebrovej časti
 4. Symptóm: Charakteristické pichanie v medzirebrovej časti a s tým spojené ťažkosti pri nádychu. Bolesť je vyvolaná kašľaním, krikom, nádychom.

Chrbát

 1. Bolesť v bedrovej oblasti
 2. Symptóm: Lokalizovaná akútna bolesť v bedrovej časti chrbtice.

 3. Bolesť pri dysbalancií paravertebrálneho svalstva
 4. Symptóm: Bolesti pozdĺž chrbtice. Veľmi často vznikajú vďaka opakovanému sťahovaniu jednej svalovej skupiny.

Ruka

 1. Bolesť zápestia
 2. Symptómy: Bolesť pri nadmernom preťažení alebo pretrvávajúcich bolestiach z predošlého úrazu po páde na ruku. Provokačným momentom bolesti býva často zovretie zápästia. Typicky sa objavuje u ľudí nosiacich ťažké predmety, napr. čašníkov, môže sa vyskytovať aj ako dôsledok statickej práce na počítači.

 3. Bolesť pri pomliaždení prstov ruky
 4. Symptómy: Častá bolesť po zranení u hráčov loptových hier s postihnutím väzivových štruktúr a obmedzením pohyblivosti prstov ruky.

Ramenný kĺb

 1. Nešpecifická bolesť ramenného kĺb
 2. Symptómy: Bolesť sa objavuje najmä v zadnej časti ramena pri dvíhaní paže a pri rotácií. Bolesť často zobúdza zo spánku.

 3. Bolesť ramena pri polohe paže nad hlavou a pri vonkajšom zášvihu “smečiarske rameno“
 4. Symptómy: Častá bolesť skôr na prednej strane ramena, objavujúca sa spravidla pri smečovaní v športoch ako volejbal, tenis alebo bedminton. Príčinou býva preťaženie mäkkých tkanív ramena.

Hlava a krk

 1. Bolesti hlavy
 2. Symptóm: Bolesti hlavy a krku pozdĺž krčnej chrbtice. Môžu byť spôsobené svalov zadnej časti krku, strnulá pozícia šije pri práci na počítači, šoférovania či mnoho ďalších faktorov.

 3. Bolesť pri úklone krku
 4. Symptóm: Pocit „preležaného“ krku spôsobeného dlhodobou neprirodzenou polohou ramien a krku, prejavuje sa obmedzenou pohyblivosťou.

Ostatné

 1. Výskyt kŕčových žíl
 2. Symptóm: Bolesť, podliatiny, pocit ťažkých nôh. Najčastejšie sa objavujú kŕčové žily tesne pod kožou, zväčša na nohách. Časté u ľudí stojacích dlho na nohách a u tehotných žien.

 3. Vybočenie palca hallux valgus
 4. Symptóm: Bolestivá deformita palca nohy. Palec smeruje k ostatným prstom nohy a spôsobuje bolesť.